اسرار نیوز
وبلاگ فرهنگی،مذهبی،سیاسی،تحلیلی
 

تجربه ای از عرفان کیهانی: قرآن و کتاب دعا و نام اهل بیت را از خانه تان دور کنید


 اسدزاده، محمدرضا - تجربه ای شخصی از برخورد با یکی از شاگردان عرفان کیهانی حلقه که سرسلسله شان محمدعلی طاهری است.

 مدتی پیش یکی از دوستان قدیمی که خانواده اش هم در عرصه سیاست شهره بود و هم به کسوت تدین و تقید دینی آراسته، به خانه مان آمده بود.

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1390/11/24/136303_915.jpg

http://dl-ansarclip.com/pictures/motafareghe/erfanhaye-kazeb.jpg

مدتی پیش یکی از دوستان قدیمی که خانواده اش هم در عرصه سیاست شهره بود و هم به کسوت تدین و تقید دینی آراسته، به خانه مان آمده بود.

مادرم شروع کرد از برخی دردهای جسمانی گفتن و اینکه به متخصصان فراوانی مراجعه کرده است. دوست مهمانمان ناگهان گفت که شاگرد نزدیک استادی است به نام " محمدعلی طاهری" که دوای همه دردهای انسان را می شناسد. گفت که می تواند با مکتب عرفان کیهانی اش، دردهای هر فرد را آن هم از راه دور شفا بخشد.

دوست قدیمی خانوادگی ما انگارحسب رسالتی که داشت خواست که عزم کرده تا مشکلات جسمانی مادرمان را برطرف نماید. بعد گفت که می رود تا از استادش برای ارتباط با علم کیهانی و مداوای عرفانی اجازه بگیرد.

مدتی بعد دوباره به منزل مان آمد و گفت که تلاش کرده اما ارتباط کیهانی با خانه ما برقرار نمی شود!

پرسیدیم چرا؟ گفت دو دلیل دارد. یکی اینکه مادر ما معلم قران است و اهل دعا. پس اول باید هرچه کتاب دعا و قرآن داریم از خانه خارج کنیم و دیگر این کتاب قرآن عربی را کناربگذاریم و به صوت قرآن هم گوش ندهیم. دلیل هم آورد و گفت: " این کتاب عربی متعلق به عرب است و خداوند متعلق به همه انسانهاست. ما ایرانی هستیم و باید مستقیم با خدا ارتباط برقرار کنیم و این ارتباط نیازی به هرچه از جنس کاغذ و کتاب و کلمه است ندارد" !

بعد گفت :" در مکتب عرفانی ایشان و استادشان - طاهری- حلقه دل انسان مهم است و خدای انسان. نه کاغذ و کتاب و با کمال جسارت پیشنهاد داد که ترجیحا هرچه قرآن و کتاب دعا داریم در حیاط بسوزانیم.

پرسیدیم شرط دیگر این ارتباط عرفانی چیست؟ به چند تابلوی نصب شده در محیط خانه اشاره کرد که همه نام اهل بیت عصمت و طهارت بر آن نوشته شده بودند و گفت: " دوم اینکه این تابلوها را از خانه تان دور کنید. این نام های عربی و قهرمانان عربی هستند که 1400 سال پیش عرب ساخته و مانع ایجاد حلقه ارتباطی انسان با خدا هستند و ...."

بعد قرار شد ما اگر می خواهیم عضو جلسات عرفان حلقه انها شویم ، هر دوره ای 50 هزار تومان هزینه بپردازیم و جمعه صبح ها به خانه آنها در سعادت آباد تهران برویم تا با مکتب استاد محمد علی طاهری آشنا شویم.

 مادر ما که از گفته های آن دختر گرامی که ریشه در خانواده ای مذهبی و سیاسی هم داشت متعجب شده بود، نمی دانست چه بگوید.

اما چه جای تعجب است؟ وقتی مکتب، مداح پرور و مداح محور می شود و اسلام وارونه و دین احساسی و معنویت بی علم و عقل عرضه می شود و آنها که باید بیدار می بودند تا آیین خدا را برای مردم پاس بدارند، یا مشغول سیاست اند یا در کسوت ریاست، دیگر نه "طاهری" ها مقصر اند و نه آنان که دل به واژه های ساده و احساس برانگیز مدعیان می بندند.

... و چه عجب آنگاه که حدیث معروف رسول خدا (ص) درگوش هایت می پیچد که:

"زمانی در آخر الزمان بر مردم بیاید که هر کس دین خویش را به سختی حفظ کند . دینداری شان بسان کسی ماند که آتش در دست خود نگه دارد.


http://adyannews.com/images/stories/3-2-1390/240290.jpg

ماموریت مسترها در معرفی کردن سرکرده فرقه کیهانی بعنوان منجی آخرالزمان

فارس : گروهی از مسترهای سرکرده فرقه‌ کیهانی (حلقه) ماموریت یافته‌اند تا وی را به عنوان منجی آخرالزمان معرفی کنند.

در پی بازداشت سرکرده عرفان کیهانی(حلقه) و طرح دوباره پرونده اتهاماتی وی، گروهی از مسترهای وی وظیفه دارند تا در مواجهه با پرسش‌ها و سئوالات اغفال‌شدگان این گونه القا کنند که وی نقش غیرقابل انکاری در تحولات سال 2012 دارد که از آن به عنوان تحولات آخرالزمانی یاد می‌کنند.

برپایه این گزارش، همچنین برخی از اغفال‌شدگان مدعی‌شده‌اند که سرکرده عرفان کیهانی(حلقه) در اعتصاب غذا به سر می‌برد اما به دلیل آن‌که به شبکه روح‌‌القدس اتصال دارد مشکلی برایش پیش‌ نمی‌آید. این ادعا درحالی مطرح می‌شود که وی در تماسی تلفنی با برخی از اعضای خانواده خود گفته که علاوه بر غذا از تنقلات نیز استفاده می‌کند.


http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1390/5/19/85061_723.jpg

------------------

http://www.radiogoftogoo.ir/_Uploads/larijani.jpg

استاد الهیات دانشگاه تهران گفت : رفتارها و افکار انحرافی 'طاهری' سرکرده فرقه عرفان حلقه برای بنده مسلم است و ادعاهای این فرد در زمینه عرفان، مورد قبول نیست.

به گزارش خبرآنلاین دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی در پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی قم فرقه عرفان حلقه را یکی از فرقه های منحرف و خطرناک معرفی نمود و اعلام کرد: بنده در ابتدا گمان می کردم رهبر این فرقه به دنبال نشر عرفان اسلامی است لذا بر دو کتاب وی مقدمه زدم ولی پس از آنکه انحرافات آنها را مشاهده کردم ضمن اعتراض شدید به آقای طاهری رهبر فرقه از دستگاه های مسئول خواستم جلوی فعالیتهای این فرقه را بگیرند.

وی که مدرس درس عرفان در دانشگاه است، تاکید کرد: رفتارها و افکار انحرافی طاهری برای بنده مسلم است و ادعاهای این فرد در زمینه عرفان، مورد قبول نیست و من به صراحت از آنها ابراز تبری میکنم.

دکتر منصوری ضمن تاکید بر آشنایی نزدیک با "طاهری" گفت: آثار مکتوب سرکرده فرقه عرفانی حلقه متدولوژی ندارد و پارادوکسیکال است.


------------------

رییس فرقه حلقه به پنج سال حبس محکوم شد

به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق، طاهری پس از برگزاری جلسات دادگاه و دفاعیات خود در 4 جلسه، به اتهام توهین به مقدسات و بیان مطالبی که هیچ گونه تخصصی در آنها نداشته و ادعای الهام و دریافت آگاهی و ارائه این دریافت ها به دیگران توسط دادگاه عمومی و انقلاب تهران به 5 سال حبس تعزیری محکوم شد.

طاهری همچنین به اتهام مداخله غیر قانونی در امور پزشکی و درمان - با توجه به اینکه هیچ فردی حق ندارد بدواً نظریات خود را روی انسان آزمایش کند- با استناد به مفاد قانون مجرم شناخته شده و پروانه فعالیت وی ابطال شد.
بر پایه این گزارش، رییس فرقه انحرافی حلقه به اتهام تحصیل مال نامشروع و پخش غیرقانونی آثار سمعی و بصری به پرداخت 900 میلیون تومان محکوم شد.
این گزارش می افزاید: وی به علت لمس بیماران مونث بدون اینکه دارای وجوز طبابت باشد نیز به 74 ضربه شلاق محکوم شد.آنچه باید درباره فرقه انحرافی عرفان حلقه بدانید

دین - سایت مشرق نوشت:

وقتی در اواسط دهه هفتاد شمسی، شخصی ناشناس مدعی فرادرمانی شد، کمتر کسی به او توجهی نشان داد. همین موجب شد تا وی کمی بعدتر، مدعی راه اندازی گونه ای عرفان شود که این روزها با نام "حلقه" یا کیهانی می شناسیم. موسس این فرقه شخصی بنام"محمدعلی طاهری" است که بهره ای از اطلاعات دینی نداشته و با کمک چند خانم، که برخی از آنها مطالعات عرفانی و قرآنی داشته اند توانست این فرقه را گسترش دهد.

شروع فعالیت وی از سال 1383 بود که بعدها تلاش نمود در پوشش یک موسسه فعالیت خود را ادامه دهد. رییس این فرقه در سال 1385 مجوز یک سازمان مردم نهاد را کسب نمود که به دلیل تخلفات گسترده، مجوز وی تمدید نگردید و تاکنون بدون هیچ گونه مجوزی در قالب یک فرقه انحرافی در حال تبلیغ و جذب نیرو می باشد.

علیرغم اینکه هیچ گونه مجوز آموزشی برای آقای طاهری صادر نشده بود؛ ولی کلاسهای گسترده ای را در تهران و چند شهر کشور فعال نمود که در برخی از این کلاسهای تا 300 هزار تومان برای 6 دوره کوتاه مدت آموزشی دریافت می کرد و از این طریق میلیون ها تومان ثروت نامشروع و غیر قانونی کسب نمود.


محمدعلی طاهری؛ مردی با گذشته‌ای در غبار
طاهری که چند صباحی خود را در مقام رهبری مذهبی (!) می دید، گذشته ای نا مشخص و غبار آلود دارد. از وی اطلاع چندانی در دست نیست و همین بر دامنه ابهامات و شبهات می افزاید. نباید فراموش کرد خود نیز با سکوتش و عدم پاسخگویی، بر گرمای این اتفاق می دمد. تا کنون، دلیل عدم وضوح و شفافیت در این باره مشخص نشده است.
می توانید هر گمانی را در این باره، متصور باشید. آنچه درباره وی قطعی است، عضویت در گروه "چریک فدائی خلق" است. اگرچه وی در رتبه گردانندگان یا سران این جریان نبوده؛ اما مدتی در آن فعال بوده است.

برخی کارشناسان معتقدند، ریشه برخی باورهای وی را می توان در این سال ها و روزها جست. وجود تفکرات الحادی و دهری فرقه هرمی حلقه را می توان در این دوران دانست که سرکرده آن، تاثیرات فراوانی از مارکسیسم و تجربه گرایی الحادی پذیرفته است. در حقیقت، اساس تفکر وی را می توان در این برهه دانست که بعدها، بسط یافته و از طریق یارانش در شورای مرکزی، ظاهری اسلامی هم یافته است.

نکته قابل توجه این است که به غیر از این مورد که وی در قبال آن سکوت داشته و هرگز درباره آن صحبتی نکرده، باقی زندگی وی نیز در ابهام است. مشخص نیست فعالیت وی پیش از انقلاب اسلامی و بعد از آن به چه شکل بوده است. البته، مدعی است در دوره ای، اختراعاتی نیز داشته که در صحت و سقم آن، تردیدهایی وارد است؛ اما صحت فرضی آن هم دخلی به موضوع این فرقه ندارد چرا که عمدتا، مباحث فنی بوده است.

ادعاهای طاهری درباره مدارک علمی
این ابهامات و غبارآلودگی هنگام بیشتر می شود که بدانیم طاهری اساساً تحصیلات مشخصی ندارد. اگرچه مریدان و یاران طاهری، وی را مهندس خطاب می کنند؛ اما معلوم نیست در کدام دانشگاه تحصیل کرده است.
برخی بر این باورند که حتی موفق به گذراندن دوره دیپلم هم نشده و فقط مدعی تحصیلات تکمیلی است. این در حالی است که گویا مدعی تحصیل در دانشگاهی در ترکیه شده است. طاهری عنوان داشته در حین تحصیل نیز به دلیل فعالیت های انقلابی (!)، از دانشگاه اخراج شده و به کشور بازگشته است.

این موضوع در حالی از سوی وی مطرح شده که اساسا دانشگاهی که از آن نام برده، در آن دوران وجود خارجی نداشته است. از سوی دیگر، چگونه مبارزی است که اقدامات انقلابی وی در هیچ سند و سازمانی به ثبت نرسیده؛ مگر در یاد و خاطره خودش؟ تا کنون، هیچ مبارز ایرانی که در ترکیه حضور داشته، او را تایید نکرده است. هیچ رسانه ای هم در آن دوران نامی از وی و این اقداماتش ثبت نکرده است. البته، نباید از خاطر برد، در حالی از تحصیل و مبارزه در ترکیه می گوید که این کشور، بهشت جاسوسان صهیونیست به شمار رفته و بسیاری از جذب های این رژیم، در این کشور صورت می گیرد.

در زمینه علوم دینی نیز با وجود مدعیات عجیب و عمدتا غیر الهی فرقه هرمی حلقه، طاهری در هیچ حوزه دینی و اسلامی تحصیل نکرده است. در حقیقت، ارتباط رسمی و جدی با نهادهای رسمی حوزوی و دینی نداشته است.
مرقومات وی نیز نشان از این دارد که هیچگاه از محضر مراجع عظام یا اساتید مطرح حوزوی یا دانشگاهی بهره نبرده است. موضوعی که منجر به این شده تا برخی نزدیکانش، مدعیات وی را حاصل شهود و دریافت های ماورایی وی کنند. و تو بخوان حدیث مفصل از این مجمل!

سود هنگفت و درآمدهای میلیونی فرقه حلقه کیهانی

محمدعلی طاهری که در این سال ها کلاس های متعددی توسط وی و یارانش در نقاط مختلف کشور برگزار کرده، درآمدهای میلیونی و چه بسا، میلیاردی داشته که تا کنون معلوم نشده، دلیل دریافت آن وجوه چه بوده است. در حقیقت، زمینه دریافت چنین مبالغی از سوی مسترها (مربیان) و سایر اعضای این فرقه چه بوده است؟ نکته بعدی، این مبالغ در کجا هزینه شده است؟ تا کنون آمار و اسنادی ارائه نشده که چنین حجم قابل توجهی از سرمایه، در کجا خرج شده است.

البته، برخی مواقع ادعا شده این مبالغ، صرف امور خیریه شده؛ اما صرفا در حد یک ادعا باقی مانده است. شاید بتوان پاسخ این پرسش را در منبع مالی خرید خانه وی در نقاط شمالی تهران یافت. یا تغییر اتومبیل همسر وی از پراید به ماسینی 50 میلیونی یا حساب های بانکی وی و سایر اعضای مرکزیت حلقه که این روزها، آنها نیز در سایه این شخص مانده اند.

وقتی پاسخگویی وجود ندارد، هر چیزی امکان پذیر است! نباید فراموش کرد که فهم درست این فرقه هرمی، بدون اشخاصی چون ویدا پیرزاده، خانم بهارزاده، مهدیه کسایی زاده، پدرام سعیدی، شهناز نیرومنش و ...، کاری نادرست است چرا که اینها هستند که طاهری را تغذیه فکری می کنند. این واقعیتی است که سرکرده حلقه هرگز به صورت منفرد در مناظره ها شرکت نمی کند چرا که قلت سواد و دانشش موجب می شود تا نتواند برابر پرسشگران، تاب پاسخگویی داشته باشد. بگذریم که وی در این اواخر، حتی در مناظران هم حضور نمی یافت و از زیر بار آن شانه خالی می کرد.

در این بین، دریافت مدارکی چون دکترای افتخاری از سوی برخی مراکز در انگلیس و ارمنستان نیز جای تعجب دارد. ابهام اول در معتبر بودن مراکز صادرکننده این مدارک است. اینکه آیا موسساتی بین المللی و مورد تایید وزارت علوم بودند یا مانند صدها مرکز تولیدکننده مدارک غیرمعتبر هستند که این روزها در تمام دنیا رشدی قارچ گونه دارند.

از سوی دیگر، چه دلیلی موجب توجه این مراکز غربی، به خصوص انگلیسی، به طاهری شده است؟ پاسخ این پرسش ها هم در نوع خود، راهگشا است.از سوی دیگر، به دلیل نداشتن تحصیلات مشخص علمی توسط طاهری، توصیه مکرر نهادهای مختلف به وی برای دریافت مجوز قانونی برای فعالیت نیز بی ثمر بوده است. معلوم نیست به چه دلیل، وی و همراهانش اقدامی در جهت دریافت مجوز از وزارت بهداشت نداشته اند.

به هر حال، فرادرمانی مورد ادعای وی باید در چهارچوب بحثی علمی قابل اثبات باشد. همین اجتناب و تاکید بر فعالیت غیرقانونی است که بر دامنه شبهات درباره اقدامات وی می افزاید.


مهمترین انحرافات و فحشا در فرقه حلقه

یکی از اصول عرفان کیهانی یا حلقه جواز عدم اعتقاد به هیچ دین و مکتبی است، یعنی فرد صرف نظر از هرگونه اعتقاد حتی عدم اعتقاد و ایمان به خدای واحد می تواند از شبکه شعور الهی استفاده کند. این اصل که بارها در کتاب انسان از منظر دیگر رئیس فرقه عرفان کیهانی آورده شده است برای جذب جوانان و افراد دین گریز است؛ به عبارت روشنتر این راه میانبری است که فرد حتی بدون انجام واجبات به وصال خدای می رساند و او را از لطف خدا سرشار می کند امّا این خدای عرفان کیهانی نه آن خدای است که ما می پرستیم بلکه خدایی است که نه محرم نا محرم دارد، نه ایمان به امام و پیامبر و نه دین و مذهب.

در واقع میانبر آقای محمدعلی طاهری میانبری است بسوی پرتگاه مرگ، مرگ معنوی که به مخاطبش یقین می رساند که وجوب واجبات برای هزاره حاضر قدیمی است و کهنه پس مخاطبش را ناگزیر می سازد تا با درک این مطلب برای خود و اجبات دیگری را مانند شفای دیگر مریضان، نشستن چندین ساعته به صورت ریلکسیشن، قرار گرفتن در هرم جمع مرید و.. را برای خود واجب کند مهمترین اشکال و انحراف این فرقه مبارزه آرام و اصطلاحا زیر پوستی با دین،و اعتقادات مردم است.غیر وحیانی دانستن قران، اهانت به رسول گرامی اسلام صل الله علیه و آله با عنوان تناقض گویی ،غیر معصوم خواندن ائمه اطهار صلوات الله علیهم، شرک دانشتن زیارت قبور ائمه اطهار، تمسخر رجعت و مهدویت، تمجید از شیطان رجیم و موحد خواندن این ملعون رجیم، ادعای خروج جن از درون مردم، ترویج زیرکانه تناسخ، نفی برخی از مسلمات مانند ادعای وجود نداشتن حضرت عزرائیل ،لمس و تماس غیر شرعی با بدن زنان نامحرم به بهانه درمان عرفانی و دهه ها انحراف دیگر.

همچنین فرقه حلقه ابزاری است برای براندازی نرم جمهوری اسلامی. حمایت همه‌جانبه غربی‌ها از محمدعلی طاهری و سفرهای او به کشورهای اروپایی و برگزاری جلسات مختلف مسئله ای است که یک فرد معمولی نمی‌تواند آنها را انجام دهد. شیوه کار غربی‌ها در ایران جزیره جزیره‌ای است. در ایران کار می‌کنند بعد یک فرد را لیدر قرار می‌دهند تا بتوانند جنگ فرقه‌ای در کشور ایجاد کنند. سپس این افراد که عموماً سوابق نامعلومی دارند در یک دوره وارد کار می‌شوند. سابقه طاهری و همسرش به چریک‌های فدایی برمی گردد. بعد خبری از او نبود. خودش می‌گوید در ترکیه درس می‌خوانده است ولی وقتی بررسی می‌شود می‌بینیم که این سال تحصیلی وی با سال تأسیس دانشگاه هماهنگ نیست. کار این فرقه‌ها مبارزه با آموزه‌های دینی است.

طاهری به صورت عمد اول قرآن را زیر سؤال می‌برد اعتقاد دارد قرآن ناقص است و نوشته پیامبر است بعد با اعضاء شبکه که هرمی است طرح می‌کنند که باید ناقص بودن قرآن را در جامعه بنشانیم تا بتوانیم حرف‌های خود را اثبات کنیم. مرحله بعدی زیر سؤال بردن ائمه است، چون ستون تشیّع است؛ لذا سعی می‌کند آن را بکوبد در سخنانش زیارت ائمه را شرکت می‌داند. زیارت قبور را کثرت‌گرایی می‌داند. مهدویت را می‌کوبد. امام زمان(عج) را مسخره می‌کند و می‌گوید منجی عقل است. بعد جایگزین برای عقل می‌گذارد که جایگزین خودش است.

فرقه حلقه به دنبال زدن چهارچوب‌های اصلی دین ماست. کسانی که وارد این فرقه شدند بی‌موالات شدند. دختران مذهبی که وارد این فرقه‌ها شدند الان حجاب ندارند. برخی از بچه ‌مذهبی‌ها که از شاگردان برخی عرفا بوده‌اند وقتی وارداین فرقه شدند کم‌کم منحرف شدند. اندیشه‌های طاهری اندیشه‌های التقاطی برگرفته از مسیحیت است. مطلب دیگر اینکه این فرقه‌ چارچوب مشخصی ندارد. چارچوب طاهری است و تنها جاذبه آن به دروغ مسئله "شفاء" است. البته مسئله خارج کردن جن از کالبد بدن که متأسفانه در سراسر کشور نیز رایج شده، از دیگر جاذبه های این فرقه است.


------------------------------------------------------

عرفان حلقه؛ از ادعای شفاء تا خارج کردن جن از کالبد انسان

دین - مشرق نوشت:

پس از بازداشت محمد علی طاهری رییس فرقه حلقه کیهانی به سراغ حجت الاسلام جواد محرابی مدیر موسسه فرق و ادیان قم رفتیم و درباره اعتقادات و آموزه‌های این فرقه با وی به گفتگو نشستیم. ماحصل این گفتگو در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

فرقه عرفان حلقه یا کیهانی از چه سالی فعالیت خود را آغاز کرد و چگونه شکل گرفت؟

بنده با نامگذاری عرفان بر روی این فرقه مخالفم.اصلا این فرقه چه ربطی به عرفان دارد.یک آدم مدعی که هیچ چیزی از دین و عرفان نمی دانست ادعاهایی کرد و متاسفانه جمعی دور وی را گرفته و او را تشویق کردند و او هم هر روز بر فعالیت خود افزود تا جاییکه حتی دست به تاویل آیات قران به نفع خود و تشکیلات خود زد.بعدها هم از ضعف نظارت در کشور استفاده کرد و با ادعاهای درمان بیماری های لاعلاج خود را نوعی مسیح جدید معرفی کرد که در لابه لای سخنان وی به وضوح این ادعا مشهود است.این فرقه از سال 1383 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و کم کم از تهران به چند استان دیگر کشیده شد.

مهمترین انحرافات این فرقه چیست؟

مهمترین اشکال و انحراف این فرقه مبارزه آرام و اصطلاحا زیر پوستی با دین،و اعتقادات مردم است.غیر وحیانی دانستن قران، اهانت به رسول گرامی اسلام صل الله علیه و آله با عنوان تناقض گویی ،غیر معصوم خواندن ائمه اطهار صلوات الله علیهم، شرک دانشتن زیارت قبور ائمه اطهار، تمسخر رجعت و مهدویت، تمجید از شیطان رجیم و موحد خواندن این ملعون رجیم، ادعای خروج جن از درون مردم، ترویج زیرکانه تناسخ، نفی برخی از مسلمات مانند ادعای وجود نداشتن حضرت عزرائیل ،لمس و تماس غیر شرعی با بدن زنان نامحرم به بهانه درمان عرفانی و دهه ها انحراف دیگر که بنده از میان اظهارات وی اسناد زیادی در این مورد به دست آورده ام.

فرقه حلقه ابزاری است برای براندازی نرم جمهوری اسلامی. حمایت همه‌جانبه غربی‌ها از محمدعلی طاهری و سفرهای او به کشورهای اروپایی و برگزاری جلسات مختلف مسئله ای است که یک فرد معمولی نمی‌تواند آنها را انجام دهد. شیوه کار غربی‌ها در ایران جزیره جزیره‌ای است. در ایران کار می‌کنند بعد یک فرد را لیدر قرار می‌دهند تا بتوانند جنگ فرقه‌ای در کشور ایجاد کنند. سپس این افراد که عموماً سوابق نامعلومی دارند در یک دوره وارد کار می‌شوند.

سابقه طاهری و همسرش به چریک‌های فدایی برمی گردد. بعد خبری از او نبود. خودش می‌گوید در ترکیه درس می‌خوانده است ولی وقتی بررسی می‌شود می‌بینیم که این سال تحصیلی وی با سال تأسیس دانشگاه هماهنگ نیست. کار این فرقه‌ها مبارزه با آموزه‌های دینی است. نفی اصول و مبانی اسلامی ما. طاهری به صورت عمد اول قرآن را زیر سؤال می‌برد اعتقاد دارد قرآن ناقص است و نوشته پیامبر است بعد با اعضاء شبکه که هرمی است طرح می‌کنند که باید ناقص بودن قرآن را در جامعه بنشانیم تا بتوانیم حرف‌های خود را اثبات کنیم. مرحله بعدی زیر سؤال بردن ائمه است، چون ستون تشیّع است؛ لذا سعی می‌کند آن را بکوبد در سخنانش زیارت ائمه را شرکت می‌داند. زیارت قبور را کثرت‌گرایی می‌داند.

مهدویت را می‌کوبد. امام زمان(عج) را مسخره می‌کند و می‌گوید منجی عقل است. بعد جایگزین برای عقل می‌گذارد که جایگزین خودش است. فرقه حلقه به دنبال زدن چهارچوب‌های اصلی دین ماست. کسانی که وارد این فرقه شدند بی‌موالات شدند. دختران مذهبی که وارد این فرقه‌ها شدند الان حجاب ندارند. برخی از بچه ‌مذهبی‌ها که از شاگردان برخی عرفا بوده‌اند وقتی وارداین فرقه شدند کم‌کم منحرف شدند. اندیشه‌های طاهری اندیشه‌های التقاطی برگرفته از مسیحیت است. مطلب دیگراینکه این فرقه‌ چارچوب مشخصی ندارد. چارچوب طاهری است و تنها جاذبه آن به دروغ مسئله "شفاء" است. البته مسئله خارج کردن جن از کالبد بدن که متأسفانه در سراسر کشور نیز رایج شده، از دیگر جاذبه های این فرقه است.

برخی از اعضای این فرقه مدعی هستند تشکیلات آنها کاملا علمی بوده و نباید با علم اینگونه مقابله کرد؟

این ادعا کاملا دروغ است.بنده سالهای گذشته دو بار با چند تن از دوستان طلبه با آقای طاهری دیدار کردیم.قرار شد بحث علمی کنیم جلسه اول ایشان و دوستانشان نتواسنتد پاسخ روشنی به سئوالات ما بدهند قرار شد جلسه دیگری داشته باشیم که یکسال بعد این جلسه تشکیل شد.بعد از جلسه دوم قرار بر ادامه جلسات شد اما هر بار تماس گرفتیم ما را پیچاندند و به بهانه های واهی حاضر به ادامه جلسات نشدند.دو هفته قبل نیز بنده با خود آقای طاهری و آقای نجفی که ظاهرا طلبه هستند و از همفکران آقای طاهری است جلسه گذاشتم و قرار شد بنده فرصتی فراهم کنم به قم بیایند وبحث کنیم و حتی اعلام کردم با خودشان دروبین بیاورند که بعد مدعی تحریف اظهاراتشان نشوند اما در آخرین لحظات فرار کردند و اعلام کردند سئوالاتتان را مکتوب بدهید تا جواب دهیم!!!اینها اصلا دنبال علم نبودند.شاید اگر بنده نیز مثل آقای طاهری برای آموزش انحراف به مردم از 50 تا 300 هزارتومان میگرفتم و میلیاردر می شدم هیچ گاه حاضر به مناظره ای که نتیجه آن رسوایی است نمی شدم.

آیا فقط با طاهری باید برخورد شود یا شما افراد دیگری را نیز مقصر می دانید؟

اگر چه طاهری بنیانگذار و رئیس این تشکیلات است اما نقش حلقه اصلی اطراف وی را نمی توان نادیده گرفت.خصوصا خانم (و. پ) و (حجت ن) که بنده معتقدم باید توسط مراجع قضایی با آنها برخورد جدی صورت گیرد.

الان طرفداران اقای طاهری در حال تبلیغات وسیع علیه نظام هستند وحتی وکیل وی سعی دارد موضوع را سیاسی کند.کمپین جمع آوری امضا نیز راه انداخته اند.توصیه شما به آنها چیست:
اولا بسیاری از کسانیکه سر کلاسهای این فرقه بوده اند دیگر اعتقادی به طاهری و برنامه های وی ندارند و مشت این فرقه برایشان باز شده است.این افرادی هم که شلوغ میکنند اکثرا مسترها و عوامل درجه یک فرقه هستند که بسته شدن فرقه باعث بسته شدن دکان کسب درآمد و حقه بازیشان شده است.بنده همین جا اعلام آمادگی میکنم با هر کدام از سران فرقه که لازم باشد در هر جایی مناظره علمی بگذارم تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

و نکته آخر...

بنده به خانواده ها خصوصا پدران و مادران گرامی توصیه میکنم مراقب فرزندانشان باشند.امروز رهزنان دین در کمین فرزندان آنها هستند که علاوه بر دین دنیای فرزندان آنان نیز توسط این فرقه ها مورد تهدید قرار می گیرد. یقینا عرفان اسلامی و الهی با دکان داری و شادی و مرید و مراد بازی به دست نمی آید و کسانیکه دنبال تهذیب نفس هستند باید سراغ آدم های مطمئن بروند کسانیکه توسط علمای دین مورد تایید باشند.


------------------------------------------------------


اظهارات عجیب سرکرده فرقه انحرافی عرفان کیهانی

دین - قسمت هایی از سخنان محمد علی طاهری، سرکرده فرقه انحرافی 'عرفان کیهان ' که امروز توسط خبرگزاری فارس منتشر شده است.

سرکرده فرقه انحرافی "عرفان کیهان " (حلقه) که برای سومین بار متوالی در یک سال اخیر بازداشت شده است، در قالب کلاس‌های آموزشی ادعاها و موهوماتی را درباره مسائل نظیر هستی شناسی و شناخت شناسی مطرح کرده است. به منظور آشنایی بیشتر با اندیشه‌های مسموم و توهمات ذهنی وی که حتی در کسب مدرک دیپلم نیز ناتوان بوده به بازخوانی بخشی از ادعاهای وی پرداخته‌ایم.

*طرح مباحث شرک آمیز دررابطه با الوهیت
"... الان شما هم خدای مجسم هستی، من هم هستم، همه هستند، همه وجه او هستند ..... مفهوم من پسر او هستم، الان همه پسرش هستیم، همه فرزندش هستیم ، به یک عبارت هایی چون حالا در اون ماجرای اون جا ، مثلأ ما به خدا می گیم دوست ، اون جا بحث پدر ، پدر آسمانی ، حالا اون شده پدر ، ما شدیم فرزند ، یک تشبیه عرفانی است ... ... خوب آخه اینجا مسائلی هست خدای زنده مرتبطه با بسم الله و این صفات دیگه مربوط است به خدای زنده ، خوب مربوط است به تجلیات... "

*به خود او نمی‌توانیم بگیم زنده!
"...اینک ما به هم رسیده ایم؛ چیزی که ظاهراً منتظرش بودید و وصالی که طلبش را داشتید؛ اما نه به اندازه ای که من مشتاق بودم. شما مرا بخشنده می دانید؛ ولی اصلاً حد آن را نمی دانید و از آن صرفا تصوری مبهم دارید. میزان بخشندگی من را پس از وصال خواهید فهمید؛ وقتی که همه ی قدرت خود را به شما ببخشم. فقط در آن جاست که مفهوم بخشنده ی مهربان را خواهید فهمید. حال من هستم و شما. آیا با داشتن همه ی قدرت من و احساس بی نیازی، باز هم طالب من خواهید بود؟
در عالم ملکوت یک توان بالقوه ای هست که نمی داند چی کار می خواهد بکند؟ نه تضاد دارد. یک عالم خنثی است به محض اینکه شیطان ماموریت پیدا می کند از خنثی بودن می آید بیرون.

- از حالت خنثی می آید بیرون و یک عالم دیگر از توش می آید بیرون مثلا عالم دوقطبی. در عالم دیگر به صورت دیگر ابلیس های خاص خود را دارد.
- به ما می رسد جنس خاک مال عامل پایین تر می گه ا من پیام خودم در اختیار این قرار بدم نمی دهم. اولین معلم ما شیطان بوده. اولین درسی که می دهد که وقتی بگی من غریز خواهم که باشی سقوط می کنی. بحث رمز خاک و آتش در واقع در اینجا رمز خاک و آتش که خاک شکل پذیر است و آتش عامل پختگی است.
- ما هم که آگاهی است اگر در معرض شیطان قرار نمی گرفتیم که پخته نمی شدیم. جن آتش شامل شیطان و جن . جن از بیرون حمله می کند و شیطان از درون. و این پختگی را برای جنس خاک فراهم می کند. اما سایر ملائک به تسخیر ما در می آید. این حلقه حلقه شیطان است.
- یکی از آن ملائک یا قوانین بنام عدالت است ، بحث این است که هر جزء و ذره ای از عقل کل ناشی شده است و تقسیم شده است به عقل اول وعقل دوم و...یعنی به عقول مختلف تقسیم شده است ، گفتیم که راجع به تقدس هیچ ذره ای نمی توانیم بگوئیم این ذره از آن ذره مقدس تر است یا این ذره این مقدار بار تقدس دارد و خدا آن مقدار! تمام اجزاء سرجای خودشان تقدس یکسان دارند و در مقابل همه آنها اصلی حکم فرما است که این ها از یک چیزی برخوردارند که بین همه اشان آن تقدس توزیع شده است و هیچ ذره ای از ذره دیگر متکامل تر و یا جلوتریا مقدس تر نیست وعدالت حاکم است .که اینها از یک چیز ی برخوردارند که بین همه اشان آن تقدس توزیع شده است و هیچ ذره ای از ذره دیگر متکاملتر و جلوتر ومقدس تر نیست ، عدالت حاکم است . حالا وقتی که به ما می رسد که ما خدائیم که ما خالقیم ،خالق لیوان هستیم در سطح ما هم نیامده اند دربین من وشما توزیع نامتناسبی داشته باشند عقلی که در شما جاری شده در من هم جاری است عقلی که در ذرات وجود شما هست درمن درایشان و...جاری است ، درست شد ؟ لذا همه ما درمقابل کل خودمان از عقل برابری برخورداریم ،این عقل به عدالت جاری شده است . عقل کل من با عقل کل شما به برابری داده شده است در کل یکی از ملک های عدالت است . عاملی که توزیع عقل را به عدالت کرده است مثل یک ظرفی که سوراخ سوراخ بکنی و نو ر را از آن بتابانی و نور نقاط به تساوی می افتد و.... کلیه این عقول مختلف که بیش از ۵۰ نوع است .... "

*ادعای وحی و الهام
زمانی که الهام می شود رنگ چهره ام عوض می شود و کلاً دگرگون می شوم

*بی اعتنا ساختن مریدان نسبت به واجبات خصوصا نماز".....مرتبه ستاره یک مرتبه ای است ومرتبه گیاه یک مرتبه ای است و... در تفکر سنتی به دنبال این است همان گونه که ستاره سجده کرد من هم سجده می کنم !! ( استاد دولا وراست شدن مکانیکی را نشان دادند ) ملائک گفتند ما که هستیم این را می خواهی چکار کنی؟ پس چرا به دنبال ما آمدند ؟ حتما باید نحوه عبادت ما فرق بکند ! پس آنجا می خواسته بگوید این موجود بالاتر از اینی است که شما انجام می دهید ، پس بازتابی که ازما انتظار می رود بیشتر است از بازتابی که از شجر و...دارد ... ".

*ترویج تقدس شیطان"...به شیطان گفتند یه جا گفتن جز بر من بر کسی سجده نکن . شیطان تنها موحد بارگاه الهی است یعنی تنها مخلوقی است که جز بر او بر هیچ چیزی دیگری سجده نکرده است یعنی یک امتیاز یعنی یه رکورد بی نظیری برای خودش داره .............یعنی تنها مخلوقی است که جز بر خدا بر هیچ چیز دیگری سجده نکرده .........یعنی به سمت من دون الله نرفته . درست شد یا نه ؟
بعد اونجا بهش گفتند جز بر من بر کسی سجده نکنی اونوقت اینجا گفتن .... واذقلنا للملائکه اسجدو لادم فسجدوا ...گفتن منو باید سجده بکنی همه سجده کردند این سجده نکرد بعد اینجا می گه منو اغوا کردی . قبلا به من گفتی که جز بر من بر کسی سجده نکنی منتها اینها در قالب مثال و داستان و این ماجراهاست ولی می رسونه که اینها طرح و نقشه و برنامست و نقشه الهی دیمی نیست بلکه بر اساس چیه بر اساس طرح و برنامه‌است.

- همیشه در طول این مسیر دریافت الا ماشاءالله . با این دریافتها ست که بعد از جهنم می خواهیم آن گنجینه را باز کنیم بعد از جهنم.
- نصف وجود ما در اختیار اوست. نصف برنامه نرم افزاری در اختیار اوست. نصف در اختیار مثبت و نصفش در اختیار منفی است برای همه همین بوده پس یک سهم مفروضی در وجود ما دارد. بحث من های متعدد من های کمال و خود کمال. من ضد کمال سهم تعیین شده شیطان.

- برای ملائک تقدس قائل شده اند و آمده اند به زبان رمزی حرفی زده اند که ما امروز داریم می گوئیم همه ارکان هستی عقل کل هست و باید با احترام با آن رفتار کنیم ، و این که گفته اند به ملائک احترام بگذارید ، می خواستند آنها را کشف کنیم ، در حالی که انسان آمده تفسیر کرده که ملائک با دوبال و سه بال و... دارند در حالی که این بحث نیست .

- همه اجزاء هستی دارند تقدیس می کنند یعنی چه ؟ یعنی ملائک دارند اذن الهی را جاری می کنند .آن عاملی که دارد اذن الهی را جاری می کند دارد تقدیس می کند ! خود ابلیس هم دارد لبیک می گوید ، اگر از دید عامیانه بیاییم بیرون ، هر عاملی که دارد اذن الهی را جاری می کند دارد تقدیس می کند دارد لبیک می گوید " یسبح لله ما فی السموات و... " یعنی همه چیز دراو غوطه ور ودرحال اجابت دستور الهی است ، حالا در آنجا که گفت سجده کنید به آدم آن عامل ضد حرکت هم باید باشد !

- در عرفان کمیت نداریم که مثلا در موضوع تقدس ، که احترام چگونه بگذاریم ، یک وقت نگویند که اینها ذره وماده پرست هستند !! ما به همان میزانی که برای او احترام تقدس قائلیم برای همه ذرات هستی احترام وتقدس قائل هستیم و شاید در آیه " اینما تولو ا فثم وجه الله " منظور اشاره به همین مهم است ! برای همه اجزای هستی تا حدی که قادر به ادای احترام هستیم ! ما اصلا نمی دانیم که چگونه باید احترام بگذاریم ! ما همان احترامی راکه برای یک ذره قائل هستیم وقتی به خدا می رسیم می بینیم که همان است ، از درون ما نمی تواند آنچه که شایسته است تراوش نماید ، چه کسی می تواند بگوید احترام این بیشتر یا کمتر است !! این حرف یک جنبه کمی دارد وجنبه کمی در مرحله احترام وتقدس مقدار راه ندارد.

- ببینید آنجایی که می گوید ملائکه با دوبال وسه بال و...اشاره به اوربیتال های اتم دارد ولی ما نمی گوئیم فقط ! در یک جا هم ممکن است اشاره به میدان ها باشد ویا دریک جا اشاره به حوزه عملیاتی آن عامل باشد .
- ما یک کاری می خواهیم بکنیم وآن این است که دید مکانیکی را بگیریم ، مردم فکر می کنند حالا این دو بال دارد و آن یکی سه بال دارد بهتر است و...

- خود شیطان مگر غیر از این که داره به کمال کمک می کند. داره به الله کمک می کند. داره به اون غایت کمال کمک می کند به عبارتی ولی هم می شود.
- ما یک چیزهایی داریم جنبه شعاری دارد مثلا جنبه باطل این و جنبه حق این راه نفوذش که شناختیم پس به یک جایی می رسیم که باید تجهیز شویم به یک بینشی اگر ما تجهیز به بینش باشیم اون بینش که حواس ما را هدایت می کند. ما به یک نتیجه رسیدیم که ؟ مستقیم الیه اون مستقیم نمی تواند وارد شود باید از پشت سر و اطراف وارد شود این یک کشف رمزی است.

- جن قبل از انسان. قبل از اینکه انسان خلق شود جن خلق شد یعنی اول زمینه آمدن ما فراهم شده. آْخر سرما را گذاشتن این وسط. تسخیر درون با ما متولد شود شیطان . تسخیر بیرون جن است . تسخیر بیرون مشروط تسخیر درون مشروط. با ما متولد شده جزوء ماست. جزوء وجودی ماست. تسخیر ازبیرون مشروط است مشروط از چیه؟ تخلف من. تخلف نکنم اضافه نمی شود و تخلف بکنم اضافه می شود اما شیطان درونی برای نبی هست برای همه هست. قرار خودشناسی مهار و مدیریت من. اونیکه بیرون جن است که بیرون است یکی از ترفندهای ترسانده ما می گه من شیطانم.... "

*طرح موضوعات متناقض و ضدو نقیض درباره اعتقادات

وقتی دید لعن و نفرین باشد، تشعشع منفی است و افراد را درگیر می کند و بشریت را درگیر می کند و چون طلب مغفرت نکردیم برای همه خودمان هم گرفتار شدیم

*تفسیر به رای آیات و روایات

درتفسیر آیه لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ :سن و سالی از خدا نگذشته است.
" کشتی نوح از نظر علمی نمی تواند اتفاق افتاده باشد ،
نمی توان از نظر علمی همه انواع حیوانات را دریک کشتی جمع کرد .
"الان داریم هی داد می زنیم که بابا ! طوفان نوح دارد می آید .
توجه کنید کشتی مفهوم معرفتی دارد ، طوفان مفهوم معرفتی دارد ،
در هر عصری در اثر حرکت ما می شود طوفانی بپا شود .
بحث طوفان نوح یک بحث علمی دارد اگر در تنوع انواع برویم
می بینیم نمی شود با چند جفت حیوان که بروند داخل کشتی
مسئله این همه انواع حیوانات را توضیح داد !
اما مهم نیست که اتفاق افتاده یا نه می خواهد بگوید
بشر از قوانین تخلف بکند طوفان درراه است .
کشتی هم سمبل آنهایی است که تبعیت از قانون کرده اند !
ظلم نسبت به هستی را بیان می کند .
در بحث گازهای گلخانه ای ظلمی است که به هستی می کنیم
او هم یخ هایی را که در قطبین در طول میلیون ها سال جمع کرده آب می کند
و همه جا می رود زیر آب !
شعور حاکم بر کره زمین وارد عمل می شود وکلک مارا می کند !
تجربه نوح تجربه خاص است .
قوم های عاد وثمود و...مورد مجازات قرارگرفتند
هرکدام ازاین شکل ها باهم فرق می کند
تجربه نوح گفته است احترام شعور زمین را نگه دار !
کمک خواستن از مرده ها ، برج و بارو و مصداق شرک است
بعد از فهم این توان بالقوه به بالفعل در می آید
فی ارض وسماء به عالم ملک مربوط است
خالق آن هم روح القدس است ،
بعداز جهنم توان بالقوه تبدیل به بالفعل می شود
و ما از " اله بودن " به سمت " رب بودن " سوق پیدا می کنیم .
ما تا زمانی که با ارض و ملک سروکار داریم هنوز بالقوه هستیم
ولی وقتی که وارد جهنم شدیم و عبور کردیم بالفعل می شویم .
"...در آخرین مرحله سئوالی هست که
"حالاکه خدا شدی " با او هستی یا
برای خودت می خواهی خدایی کنی ؟
در آنجا ما خودمان رب هستیم
اگر بله را بگوئیم دیگر رب هستیم ،
ما رب الناس می شویم . "

*دامن زدن به آموزه های التقاطی خصوصا مسیحیت گرایی منحرف

دوباره شروع میشه ، این است که این خیلی معنی میده حالا در مسیحیت اطلاقش می کنند به عیسی مسیح (ع) که او خدای مجسم است و نمرده در بین مردگان زنده شد . بعد از سه روز از بین مردگان زنده شد، حاضره و بین ما هست ، میشه خدای زنده، مفهوم وجه الله را در مسیحیت اشتباه تلقی کردند،

مفهوم من پسر او هستم، مفاهیم، الان همه پسرش هستیم، همه فرزندش هستیم ، به یک عبارت هایی چون حالا در اون ماجرای اون جا ،

مثلأ ما به خدا می‌گیم دوست، اون جا بحث پدر، پدر آسمانی، حالا اون شده پدر، ما شدیم فرزند، یک تشبیه عرفانی است، یک تشبیه است ، یک تشبیه در خور فهم ماست دیگه !!

خوب حالا این ها دیگه، گفتن پسر، منظور او را متوجه نشدند !

او درست گفته، خدای مجسم الان شما هم خدای مجسم هستی، من هم هستم، همه هستند، همه وجه او هستند ، و نفهمیدند که موضوع چیه ، یواش یواش زدند به یک جای دیگری " !

*طرح مباحث شرک آمیز دررابطه با الوهیت

اینک ما به هم رسیده ایم؛ چیزی که ظاهراً منتظرش بودید و وصالی که طلبش را داشتید؛ اما نه به اندازه ای که من مشتاق بودم. شما مرا بخشنده می دانید؛ ولی اصلاً حد آن را نمی دانید و از آن صرفا تصوری مبهم دارید. میزان بخشندگی من را پس از وصال خواهید فهمید؛ وقتی که همه ی قدرت خود را به شما ببخشم. فقط در آن جاست که مفهوم بخشنده ی مهربان را خواهید فهمید. حال من هستم و شما. آیا با داشتن همه ی قدرت من و احساس بی نیازی، باز هم طالب من خواهید بود؟
در عالم ملکوت یک توان بالقوه ای هست که نمی داند چی کار می خواهد بکند؟ نه تضاد دارد. یک عالم خنثی است به محض اینکه شیطان ماموریت پیدا می کند از خنثی بودن می آید بیرون.

از حالت خنثی می آید بیرون و یک عالم دیگر از توش می آید بیرون مثلا عالم دوقطبی. در عالم دیگر به صورت دیگر ابلیس های خاص خود را دارد.

به ما می رسد جنس خاک مال عامل پایین تر می گه ا من پیام خودم در اختیار این قرار بدم نمی دهم. اولین معلم ما شیطان بوده. اولین درسی که می دهد که وقتی بگی من غریز خواهم که باشی سقوط می کنی. بحث رمز خاک و آتش در واقع در اینجا رمز خاک و آتش که خاک شکل پذیر است و آتش عامل پختگی است.

ما هم که آگاهی است اگر در معرض شیطان قرار نمی گرفتیم که پخته نمی شدیم. جن آتش شامل شیطان و جن . جن از بیرون حمله می کند و شیطان از درون. و این پختگی را برای جنس خاک فراهم می کند. اما سایر ملائک به تسخیر ما در می آید. این حلقه حلقه شیطان است.

یکی از آن ملائک یا قوانین بنام عدالت است ، بحث این است که هر جزء و ذره ای از عقل کل ناشی شده است و تقسیم شده است به عقل اول وعقل دوم و...یعنی به عقول مختلف تقسیم شده است ، گفتیم که راجع به تقدس هیچ ذره ای نمی توانیم بگوئیم این ذره از آن ذره مقدس تر است یا این ذره این مقدار بار تقدس دارد و خدا آن مقدار! تمام اجزاء سرجای خودشان تقدس یکسان دارند و در مقابل همه آنها اصلی حکم فرما است که این ها از یک چیزی برخوردارند که بین همه اشان آن تقدس توزیع شده است و هیچ ذره ای از ذره دیگر متکامل تر و یا جلوتریا مقدس تر نیست وعدالت حاکم است .که اینها از یک چیز ی برخوردارند که بین همه اشان آن تقدس توزیع شده است و هیچ ذره ای از ذره دیگر متکاملتر و جلوتر ومقدس تر نیست ، عدالت حاکم است . حالا وقتی که به ما می رسد که ما خدائیم که ما خالقیم ،خالق لیوان هستیم در سطح ما هم نیامده اند دربین من وشما توزیع نامتناسبی داشته باشند عقلی که در شما جاری شده در من هم جاری است عقلی که در ذرات وجود شما هست درمن درایشان و...جاری است ، درست شد ؟ لذا همه ما درمقابل کل خودمان از عقل برابری برخورداریم ،این عقل به عدالت جاری شده است . عقل کل من با عقل کل شما به برابری داده شده است در کل یکی از ملک های عدالت است . عاملی که توزیع عقل را به عدالت کرده است مثل یک ظرفی که سوراخ سوراخ بکنی و نو ر را از آن بتابانی و نور نقاط به تساوی می افتد و.... کلیه این عقول مختلف که بیش از ۵۰ نوع است .

*انتشار خرافات

جن قبل از انسان. قبل از اینکه انسان خلق شود جن خلق شد یعنی اول زمینه آمدن ما فراهم شده. آْخر سرما را گذاشتن این وسط. تسخیر درون با ما متولد شود شیطان . تسخیر بیرون جن است . تسخیر بیرون مشروط تسخیر درون مشروط. با ما متولد شده جزوء ماست. جزوء وجودی ماست. تسخیر ازبیرون مشروط است مشروط از چیه؟ تخلف من. تخلف نکنم اضافه نمی شود و تخلف بکنم اضافه می شود.

*توهین عملی به مقام انبیا الهی

پیامبر نمی دانسته که چی می نویسد !
، شما می دانید که من هنوز یک دور قرآن را نخوانده ام ،
یک دفعه تا یک چیزی پیش می آید برای من آشنا است ،
این هم فازی با لوح محفوظ است ،
در اینگونه موارد دیگر شک نمی کنم ، می بینم که این آشنا است .
اما شیطان درونی برای نبی هست برای همه هست. قرار خودشناسی مهار و مدیریت من. اونیکه بیرون جن است که بیرون است یکی از ترفندهای ترسانده ما می گه من شیطانم.

*تبلیغ پلورالیسم دینی

آیا اعتقاد دارید فرادرمانی همان روش حضرت مسیح (ع) است؟

- اولا با این که عامل فرادرمانی رحمت الهی است، نمیتوانیم اظهار نظر دقیقی داشته باشیم و هرگز هم نگفته ایم که این شباهت به کدام درمان آسمانی دارد. شاید در طول تاریخ هزاران مورد درمان مشابه در تمام دنیا بوده است که قابل دسته بندی و تشخیص نیست. به هر حال، ما در فرادرمانی از فیض الهی بهره مند میشویم و این کار به طور قانونمند و با دخالت کارگزار او یعنی "هوشمندی الهی " انجام میشود؛ اما باعث نمی شود که ادعایی داشته باشیم.

*طرح مسائل خرافی ،غیر علمی و متوهمانه

اصولا کار ما مشاوره ای و ابزاری نیست و تمام کارها باید نرم افزاری انجام شود. ما حرف زدن و مشاوره نداریم، مکالمه نداریم. چون تفکرمان نرم افزاری است. اصولا وقتی مساله ای پیش می آید که ما به شادی میرسیم یا افسرده میشویم، اتفاقاتی درونی می افتد که به عنوان ورودی است و در روش درمانی که اشاره شد، بدون دخالت خود فرد این اتفاقات و مشکلات شناسایی و برطرف می شود.

[ پنجشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 19:5 ] [ علیرضا ] [ ]
درباره سايت
امکانات وب